دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARS
دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARSپی وی سی پارس فروش دیوارپوش پی وی pvc سی هات ‌استمپ pvc دیوارپوش چاپی فروش سقف کاذب pvc پی وی سی
2nd نوامبر 2021
مدیر سایت
0
297

سقف گچی کناف چگونه تولید میشود؟

زمانه در حال تغییر است و فناوری های جدید دائماً جایگزین فناوری های قدیمی می شوند. این طبیعی است – همیشه بوده و خواهد بود. گچ کاری سقف دیگر مناسب ترین روش تسطیح نیست. این روش با پارچه کشسان PVC ، سیستم های آرمسترانگ ، سقف گچ کناف و سایر فناوری ها جایگزین شدند.

مواد اولیه گچ و پنل های کناف

سنگ گچ را بعد از استخراج از معدن به کوره می برند. تا نزدیک دمای ۱۸۰ سانتی گراد درجه گرما می بیند تا تعدادی از مولکول های آب متبلورش را از دست بدهد . بعد از ان به فرم گچ در می آید و قالب گیری می شود تا به عنوان مصالح ساختمانی بکار گرفته شود.

سقف کاذب کناف

سنگ گچ از کلسیم سولفات آبدار طبیعی تشکیل شده و در چندین فرم بلوری یافت می شود. آن را از دل پوسته جامد کره زمین بیرون می آورند. این سنگ را از معادن روباز یا زیرزمینی نزدیک سطح زمین استخراج می کنند. رنگ آن در حالت خالص سفیدرنگ می باشد. اگر ناخالصی درون آن باشد رنگ آن تغییر کرده و به رنگ های خاکستری، صورتی، قهوه ای یا سیاه متمایل می شود.

ساخت پنل های سقف گچی کناف

برای ساخت پنل های کناف حجم قطعه ای که ساخته می شود در نظر گرفته می شود. این به این معناست که وزن آن مهم نیست. پس هرچه وزن کمتری داشته باشد بهتر است. به همین خاطر گاهی برای ساخت پنل ها از گچ پوک شده استفاده می کنند.

گچ پوک شده

گچی که در ساخت آن، از آب اکسیژنه یا سولفات آلومینیوم استفاده می شود.  هنگام سفت شدن آن مواد اضافه شده حباب هایی را ایجاد کرده و موجب پوک شدن گچ می شود و وزن قطعه ساخته شده کم می شود.

روش های پخت گچ برای پنل ها   

برای تولید گچ با مرغوبیت بالا، انتخاب سنگ گچ و چگونگی آماده سازی آن بسیار مهم است.  

برای پخت گچ از دو روش زیر استفاده می کنند:

  • تولید گچ آلفا :پخت گچ تحت فشار فزاینده
  • تولید گچ بتا: پخت گچ تحت فشار اتمسفر

 

گچ آلفا

گچ آلفا دارای مقدار کمی از آب است وگچ سختی محسوب شده و با روش حرارت غیر مستقیم در کوره ها تولید می شود. این گچ بیشتر برای مجسمه سازی ، ریخته گری ،گچ بری تزئینی ، مدل سازی و یا در صنعت سرامیک برای تولید قالب بلوک و کیس مورد استفاده قرار گیرد.

گچ بتا

با روش حرارت مستقیم تولید می شود. بدلیل روش تولید آسانتر خیلی بیشتر از گچ آلفا مورد استفاده قرارمی گیرد.

اگرچه هر دو ترکیب شیمیایی یکسانی دارند، اما در ساختار کریستالوگرافی متفاوت هستند. در گچ بتا، کریستال‌ها سوزنی‌مانند و بی‌شکل هستند، اما در گچ آلفا، شکل بسیار ظریف‌تر و هندسی‌تری دارند.

انواع تایل های سقفی

تایل های سقفی در ابعاد ۶۰*۶۰ سانتیمتر طراحی می شوند. و در دو نوع  زیر تولید و عرضه می شوند:

  • ساده (فاقد خواص صوتی)
  • آکوستیک (دارای خواص صوتی)

سقف کاذب کناف

تایل های ساده

ویژگی این تایل ها فاقد جذب صوت بودن آن می باشد. دو نوع مختلف دارند، روکشدار و بدون روکش.تایل های گچی با روکش pvc نیاز به رنگ کردن ندارد و استفاده از آن راحت تر است.روکش الومینیومی در جاهایی که احتمال ریزش آب و نم در پشت تایل وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد(مانند محل عبور لوله های تاسیساتی). و اما نوع بدون روکش آن قابلیت رنگ آمیزی دارد. و بعد از رنگ آمیزی می توان از آن استفاده کرد.

تایل آکوستیک

ویژگی مهم این تایل ها قابلیت جذب صوت آن می باشد و اکثرا در ساختمان هایی نظیر سینماها، آمفی تئاترها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد. دارای انواع مختلفی هستند. شامل:

  • مدل ۸/۱۲/۳۶
  • مدل ۶/۱۸
کلام آخر

در این مقاله درمورد فرایند تولید کناف و انواع آن توضیح دادیم. برا دریافت مشاوره با ما در تماس باشید. پیشنهاد ما به شما مطالعه کناف و سقف کاذب می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر دیدن نمونه کارها و قیمت انواع سقف کاذب میتوانید به صفحه اینستاگرام پی وی سی پارس مراجعه کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط