دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARS
دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARSپی وی سی پارس فروش دیوارپوش پی وی pvc سی هات ‌استمپ pvc دیوارپوش چاپی فروش سقف کاذب pvc پی وی سی
26th می 2021
مدیر سایت
0
306

کاغذ دیواری یا رنگ ؟

کاغذ دیواری و رنگ هر دو از متریال های پرطرفدار برای تزیین دیوارها می باشد. اما سوال مهم این است کاغذ دیواری یا رنگ ؟

رنگ و کاغذ دیواری هر دو گزینه عالی در طراحی دکوراسیون داخلی هستند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله به بررسی تفاوت های بین کاغذ دیواری و رنگ می پردازیم تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کنیم.

هزینه

کاغذ دیواری گران تر از رنگ است اما ماندگاری آن بیشتر است.

از آنجا که ماندگاری کاغذ دیواری بیشتر است ، به نظر می رسد در طولانی مدت مقرون به صرفه تر بوده و باعث کاهش هزینه ها در آینده می شود.

تنوع

شما می توانید تقریباً از هر رنگ و سایه ی رنگی برای دیوارها استفاده کنید. با این وجود ایجاد طرح و الگو با استفاده از رنگ بسیار دشوار است و استخدام متخصص برای این کار هزینه نقاشی دیوار را افزایش می دهد.

اما کاغذ دیواری دارای طرح ها و الگوهایی است که ایجاد آن با رنگ حتی غیر ممکن است. روش های چاپ مدرن باعث شده شما بتوانید هر طرح و رنگی را برای دیوارهای خود انتخاب کنید. برای مثال می توانید کاغذ دیواری هایی با شخصیت های کارتونی برای اتاق خواب کودک خود داشته باشید.

 

کاغذ دیواری یا رنگ

کاغذ دیواری یا رنگ

 

نصب و راه اندازی

بعد از رنگ آمیزی دیوارها، تا مدتی بوی آزار دهنده رنگ به مشام می رسد اما نصب کاغذ دیواری بدون بو انجام شده و آزار دهنده نمی باشد.

درکل می توان گفت اجرا کاغذ دیواری سریع تر از رنگ انجام شده و شما هم سریع تر می توانید از آن مکان استفاده کنید.

مخفی کردن عیوب  دیوار

عیوب دیوار مانند ترک های ریز و درشت ، حفره های کوچک و…به آسانی توسط کاغذ دیواری پوشانده و مخفی می شود. اما رنگ آمیزی دیوارها قابلیت مخفی کردن این عیوب را ندارد.

دوام و ماندگاری

رنگ با کیفیت ، می تواند تا پنج الی شش سال ماندگاری داشته باشد. گفته شده ، رنگ در مناطقی که کاربرد زیادی دارند و در معرض نور خورشید قرار دارند ، کمرنگ و پوسته پوسته می شود.

از طرف دیگر ، کاغذ دیواری شریک بلند مدت شما خواهد بود. کارشناسان معتقدند که کاغذ دیواری با کیفیت می تواند تا حدود پانزده سال دوام داشته باشد.

قابلیت شستشو

امروزه کاغذ دیواری های قابل شستشو نیز وجود دارند تا کار تمیز کردن دیوارها را آسان کنند. رنگ نیز قابل شستشو است و مشکلی از این جهت ایجاد نمی کند.

 

کاغذ دیواری یا رنگ

تفاوت های کاغذ دیواری و رنگ

 

کاربرد

رنگ برای تمام قسمت های خانه شما مناسب است. در حالی که می توانید برای بسیاری از قسمت های خانه خود از بین رنگ و کاغذ دیواری یکی را انتخاب کنید ، برخی از بخش ها ممکن است به کمی مراقبت اضافی نیاز داشته باشند. به عنوان مثال کاغذ دیواری برای حمام و آشپزخانه مناسب نیست. چرا که رطوبت این مکان ها زیاد است.

علاوه بر این شما می توانید از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار خود استفاده کنید.

 

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که کاغذ دیواری و رنگ هر دو موافقان و مخالفان خاص خود را دارند وانتخاب بین کاغذ دیواری یا رنگ به شرایط شما بستگی دارد.

جهت دریافت مشاوره بیشتر در این رابطه می توانید با پی وی سی پارس تماس بگیرید.

 

برچسب ها :   
مطالب مرتبط