دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARS
دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARSپی وی سی پارس فروش دیوارپوش پی وی pvc سی هات ‌استمپ pvc دیوارپوش چاپی فروش سقف کاذب pvc پی وی سی
9th ژانویه 2022
مدیر سایت
0
382

اپوکسی چیست؟

در ساختمان سازی از انواع متریال ها استفاده می شود یکی از متریال هایی مورد استفاده اپوکسی می باشد در این مقاله به شرح اپوکسی و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

اپوکسی چیست؟‌

پس از بررسی های انجام شده با اپوکسیدها و آمین ها نشان داده شد که اپوکسی به عنوان پلیمر گرمازا عمل می کند. که فرآیند پلیمریزاسیون پس از مخلوط پلیمر با مواد سخت ایجاد می شود.

نام دیگر اپوکسی ، پولی اکساید می باشد که در واقع این ماده از واکنش رزین با سخت کننده ای مانند پولی آمین بدست می آید.

در ابتدا این مواد به صورت مایع بوده است که در انتها به صورت جامد در می آید که از آن می توان هم برای کفپوش و هم دیوارپوش استفاده نمود.

اپوکسی

کاربردها

 1. جایگزین آن به جای سرامیک ها
 2. استفاده در راه پله ها ، راهروها و سقف ها
 3. استفاده در کف کارخانه ها ، فرودگاه ها
 4. همچنین از ان می توان برای ساخت گروت اپوکسی ها ، چسب و رنگ استفاده نمود.

ویژگی هایی اپوکسی

 1. چسبندگی
 2. مقاومت شیمیایی
 3. مقاومت گرمایی
 4. خواص بسیار خوب مکانیکی
 5. مقاومت الکتریکی
 6. تطبيق پذيري با بسياري از مواد و مصالح گوناگون

دیوارپوش رزین اپوکسی

دیوارپوش بدون درز که در بسیاری از سطوح مانند سطح های بهداشتی ، یا سطح مکان های صعنتی و تجاری که به دیوارپوش های مقاوم تری نیاز دارند. که بتوانند در برابر ضربه مقاومت بیشتر داشته باشند می توان استفاده نمود. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از روکش دیواری رزینی ، ایجاد سطح صاف و تقریبا بدون درز است. که تمیز کردن آن ها به راحتی انجام می شود و عمر بسیار بالایی دارند و ایجاد لک در این دیوارپوش ها به راحتی امکان پذیر نیست که این ویژگی ها موجب محبوبیت بسیار آن ها در مکان هایی که دائما باید تمیز باشند افزایش یافته است.

کاربرد :‌

یک نوع رنگ تزئینی و محافظی هستند که بر روی سطوح مختلف با قابلیت چسبندگی بالا مورد استفاده قرار می گیرند. در قسمت زیر چندین مواردی که از این دیوارپوش ها استفاده می شود نام برده شده است.

 1. لایه هایی از پایه سیمان
 2. بتن ، گچ ، ملات
 3. تخته های سیمانی
 4. تخته های بتی
 5. سرامیک ، راه پله ها ، راهرو ها
 6. کاشی
 7. تخته mdf و mdx
 8. بر روی ورق های الیافت
 9. دیوارهای سنگی ، سکوها

چرا دیوارپوش اپوکسی در محیط های بهداشتی محبوب شد؟

اپوکسی

همچنین از دیوارپوش های اپوکسی برای مکان هایی که فعالیت آن ها موجب قرار گرقتن در معرض خطرات شیمیایی می باشد ، بسیار مفید بوده است. که مقاومت خاصی در برابر اسیدهای رقیق شده ، قلیایی ، فراورده های نفتی ، حلال ها و تاثیر آب و هوا از خود نشان می دهد.

در مکان های بهداشتی برای تمیز کردن کامل از فشار آب بالا و آب داغ استفاده می کنند که رنگ های معمولی تحمل این گونه فشار را ندارند پس از دیوارپوش های اپوکسی استفاده می شود تا دیوارها با مواد پاک کننده ، ضدعفونی کننده و اسیدها به راحتی دوام بیاورند.

اپوکسی برای دکوراسیون داخلی

در حال حاضر از کفپوش های سه بعدی برای منازل بسیار استفاده می شود این کف پوش های سه بعدی از جنس اپوکسی هستند  و در بسیاری از قسمت های داخلی برای منازل به زیبایی بسیار کمک می کند.

اپوکسی

سخن پایانی

شرکت پی وی سی پارس تولید کننده و اجراکننده  انواع دیوار پوش و سقف کاذب در سراسر ایران آماده دریافت سفارشات شما مخاطبان عزیز می باشد. جهت دریافت هرگونه مشاوره در زمینه خرید دیوارپوش اپوکسی و یا محصولات دیگر پی وی سی پارس می توانید  با متخصصان ما از طریق کانال ارتباطی اینستاگرام در ارتباط باشید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط