دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARS
دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARSپی وی سی پارس فروش دیوارپوش پی وی pvc سی هات ‌استمپ pvc دیوارپوش چاپی فروش سقف کاذب pvc پی وی سی
26th دسامبر 2021
مدیر سایت
0
266

تفاوت های پارکت و لمینت در چیست؟

یکی از ویژگی هایی که می تواند تغییر اساسی در دکوراسیون منزل ایجاد کند ، پوشش کف است. این تعویض می تواند در حال و هوای خانه ی شما اثر مثبت زیادی داشته باشد. اگر بتوانید پوشش کف را مناسب با سایر اجزای دکوراسیون مانند پرده ، مبلمان و نورپردازی انتخاب کنید ، به محیطی گرم و دلنشین دست می یابید. انتخاب کفپوش نامناسب می تواند بعد از مدتی شما را به اصطلاح سرخورده کند. در این مقاله قصد داریم تا تفاوت های پارکت و لمینت را برای شما بگوییم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

پارکت چیست؟

پارکت

پارکت ها کفپوش هایی هستند که از چوب طبیعی ساخته‌شده‌اند. روند تولید آن ها ساده است به این گونه که چوب طبیعی در اندازه های مناسب برش داده و تبدیل به الوار می شود. سپس در سطح مورد نظر با چسب چسبانده شده و روی آن ساب و لاک می خورد. تنها تفاوتی که پارکت ها با یکدیگر دارند ، جنس و رنگ چوب آن هاست.

پارکت یکی از گران قیمت ترین نوع کف پوش ها است که جلوه ای زیبا و لوکس به محیط می بخشد. آن ها می توانند حس طبیعت و طبیعی بودن و گرما را به شما القا کنند.

 

لمینت چیست؟

لمینت

لمینت یا پارکت لمینت نوعی کفپوش است که از چند لایه چوب فشرده‌شده ساخته‌می شود. برخلاف پارکت ، لمینت مستقیما از چوب درختان بدست نمی آید. اما از نظر ظاهری کاملا مشابه چوب طبیعی است.

به طورکلی لمینت از محبوبیت بیشتری نسبت به پارکت برخوردار است. زیرا مزایای بیشتری از جمله قیمت پایین تر ، نصب آسان تر و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت دارد.

تفاوت های پارکت و لمینت

تفاوت پارکت و لمینت

این دو کف پوش تفاوت های بسیاری با هم دارند که در ادامه برخی از آن ها را بازگو می کنیم.

  • نحوه نصب

اولین و مهم ترین تفاوت پارکت و لمینت در گونگی نصبشان می باشد. نصب پارکت ها با چسب انجام می شود که مسلما کثیف کاری زیادی دارد. بعد از نصب بر روی سطح ساب و لاک‌زده می شود. بهتر است تا ۲۴ ساعت بر روی پارکت ها وسله ای چیده نشود.

نصب لمینت بسیار سریع تر انجام می شود زیرا نه به چسب و نه به پیچ احتیاجی ندارند. در کنار هر قطعه شیاری وجود دارد که با قطعه ی کناری خود چفت می شود. بنابراین می توان محیط وسیعی را سریعا لمینت کرد. نکته ی مثبت دیگری که وجود دارد این است که به راحتی می توانید آن ها را جمع کنید و در مکان دیگری دوباره نصب کنید.

 

  • مقاومت در برابر آب و اجسام نوک تیز

پارکت ها به دلیل جنسشان و استفاده از چوب طبیعی ، مقاومت پایینی در برابر آب دارند. در مقابل مقاومت لمینت در برابر آب بسیار زیاد است. این مقاومت در رابطه با اجسام تیز هم صادق است. بنابراین اگر فرزند کوچک دارید بهتر است از لمینت استفاده کنید.

 

  • تعویض

در صورتی که قسمتی از لمینت آسیب ببیند ، می توانید به راحتی آن را با قطعه ای دیگر جایگزین کنید. اما پارکت این گونه نیست

  • عمر مفید

عمر مفید پارکت ها تا ۸۰ سال می باشد. در حالی که عمر لمینت نهایتا ۱۰ سال است.

 

 

سخن نهایی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با بخشی از تفاوت های پارکت و لمینت آشنا کنیم.

مجموعه ی PVCPARS یکی از بهترین و باتجربه ترین ارائه دهندگان کف پوش و سقف کاذب در ایران است. برای خواندن مطالب بیشتر می توانید صفحه ی اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط