دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARS
دیوار پوش PVC پی وی سی پارس PVC PARSپی وی سی پارس فروش دیوارپوش پی وی pvc سی هات ‌استمپ pvc دیوارپوش چاپی فروش سقف کاذب pvc پی وی سی
14th دسامبر 2021
مدیر سایت
0
244

سقف کاذب رابیتس

سقف کاذب رابیتس یکی از قدیمی ترین انواع سقف کاذب است که بیشتر در ساختمان های کلاسیک استفاده میشود. در این مقاله قصد داریم با این نوع سقف کاذب آشنا شویم و مزایا و معایب آن را با هم بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

 • سقف کاذب رابیتس چیست؟
 • سقف کاذب رابیتس از چه اجزایی تشکیل شده است؟
 • مزایا و معایب این سقف ها چیست؟
 • این سقف ها چه تفاوتی با سقف کاذب کناف دارند؟

سقف کاذب رابیتس چیست؟

سقف کاذب رابیتس در واقع یک نوع شبکه توری فولادی گالوانیزه است که پیش از گچ بری سقف برای زیر سازی سقف از آن استفاده میشود. این شبکه توری وزن گچ کاری را تحمل میکند و مانع  شکم دادن گچ بری میشود. این شبکه ها را به کمک میلگرد آویز به سقف اصلی متصل میشود.

اجزای تشکیل دهنده

سقف کاذب رابیتس به هر شکلی که باشد از اجزای مختلفی ساخته شده است. از جمله این موارد: میلگردهای آویز، توری رابیتس، نبشی باربر، مخلوط گچ و سیمان و سیم های گالوانیزه است که به اختصار هر یک را توضیح خواهیم داد.

میلگرد آویز

میلگردها وظیفه  اتصال سقف کاذب به سقف اصلی را برعهده دارند. این میلگرد ها به دو صورت جوشی و دفنی به سقف اصلی متصل میشوند.

اتصال جوشی

در این روش میلگردها به کمک جوش به سقف اصلی متصل میشوند. معمولا حداکثر فاصله میلگرد ها از هم را ۶۰ سانتی متر در نظر میگیرند ولی اگر طرچ سقف گچی شلوغ و سنگین باشد به منظور تحمل وزن بیشتر لازم است از میلگردهای بیشتری استفاده شود که در آن صورت فاصله بین میلگردها را ۳۰ سانتی متر در نظر میگیرند. توجه داشته باشید لازم است حداقل طول جوش ۲ سانتی متر و قطر میلگرد حداقل ۶ میلی متر داشته باشد.

اتصال دفنی

در این نوع اتصال هنگام ساخت سقف کاذب میلگرد ها را کار میگذارند. اگر جنس سقف اصلی از بتن یا کرومیت باشد نمیتوان از اتصال جوشی استفاده کرد و حتما از این روش برای اتصال میلگردها به سقف اصلی استفاده کرد. چرا که میلگرد های سقف‌های بتنی و کرومیتی برای اتصال سقف کاذب طراحی نشده اند و تحمل وزن سنگین سقف رابیتس را ندارند.

نبشی های باربر

در واقع میلگردها را به کمک نبشی های باربر به سقف اصلی متصل میکنند. سایز این نبشی ها ۳ الی ۵ سانتی متر و فاصله این نبشی ها را به فاصله ۶۰ سانی متر از یگدیگر در نظر میگیرند. استفاده از این نبسی ها در کنج دیوار و سقف برای نگهداری سقف کاذب الزامی است. به هیچ وجه نباید از نبشی های دست دوم برای این منظور استفاده شود.

توری رابیتس

سقف کاذب رابیتس

این توری ها از اتصال مفتول های نازک به بدنه اصلی گالوانیزه تشکیل شده اند. این توری ها بر اساس تعداد پلی های استفاده شده دسته بندی میشوند. هرچه تعداد این ستون ها یا پلی ها بیشتر باشد استحکام این شبکه بیشتر میشود. تعداد ستون ها در ایران معمولا بین ۶ تا ۱۳ ستون میباشد.

سیم های گالوانیزه

برای اتصال توری رابیتس به نبشی ها و میلگردها از سیم های گالوانیزه استفاده میکنند. قطر این مفتول های گالوانیزه ۰٫۸ میلیمتر میباشد.

مخلوط گچ و سیمان

برای پر کردن حفره های توری رابیتس و اجرای طرح نهایی از مخلوط گچ ، سیمان و خاک سنگ استفاده میشود.

 

مزایا

 • ایمنی بالایی نسبت به آتش سوزی دارد
 • به دلیل گالوانیزه بودن زنگ نمیزند
 • به دلیل استفاده از توری احتمال ترک خوردن گچ کم میشود
 • امکان ایجاد طرح های ظریف و متنوع بر روی آن وجود دارد
 • اجرای سقف کاذب رابیتس سریع است
 • منابع انسانی و مصالح مورد نیاز آن در دسترس است.

معایب

 • وزن بالا نسبت به کناف
 • هزینه بالا
 • مصرف زیاد گچ
 • جاذب صدا نیست

 

مقایسه سقف کاذب رابیتس و کناف

وزن

مجموع وزن هر متر مربع کناف بسیار پایین تر از وزن سقف کاذب رابیتس است.

زمان اجرا

زمان اجرای سقف کاذب کناف کمتر از سقف رابیتس است.

مقاومت

مقاومت این سقف‌ها نسبت به ترک خوردن از سقف کاذب کناف پایین تر است

قیمت

قیمت این سقف‌ها با توجه به زمان اجرای بالاتری که دارد نسبت به سقف کاذب کناف بالاتر است.

ترمیم پذیری

با توجه به اینکه سقف کاذب کناف به کمک پیچ و مهره به سقف اصلی متصل میشود. ترمیم پذیری آن راحت تر از سقف کاذب رابیتس است.

نیروی متخصص

با توجه به اینکه برای سقف کاذب رابیتس نیاز به نیروی متخصص جوشکار گچ کار و رابیتس‌بند است. نیروی کار بیشتری نسبت به کناف نیاز دارد.

کیفیت

در صورتی که از نیروی متخصص کناف کار استفاده شود کیفیت کناف نسبت به رابیتس بالاتر است.

سخن آخر

در این مقاله در مورد سقف کاذب رابیتس اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دادیم همچنین این سقف کاذب را با سقف کاذب کناف مقایسه کردیم. در صورت اطلاعات بیشتر در مورد سقف کاذب کناف میتوانید به مقاله مربوطه آن مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر دیدن نمونه کارها و قیمت انواع سقف کاذب میتوانید به صفحه اینستاگرام پی وی سی پارس مراجعه کنید.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط
28 دسامبر 2021
440

سقف کاذب CNC چیست؟

سقف های کاذب CNC تکنولوژی جدیدی هستند که به کمک دستگاه های CNC طرح های زیبا و خیره کننده ای روی سطح چوب ، mdf  یا pvc ایجاد میکنند. که به کمک نورپردازی میتوان سقف های جذابی ایجاد کرد.  در این مقاله قصد داریم با این نوع سقف ها بیشتر آشنا شویم. سقف کاذب CNC […]

28 دسامبر 2021
312

سقف های کاذب گریلیوم

سقف های کاذب گریلیوم از سقف های دکوراتیو هستند. این سقف ها به سقف های کناف باز نیز مشهورند. در این مقاله قصد داریم با هم این سقف ها را بررسی کنیم. سقف های کاذب گریلیوم چه نوع سقف هایی هستند؟ در چه مکانهایی استفاده میشوند؟ با ما همراه باشید.   سقف گریلیوم چیست؟ ویژگی […]

28 دسامبر 2021
339

سقف کشسان چیست؟

تعمیر سقف قدیمی و خراب ممکن است هزینه و تلاش زیادی در بر داشته باشد. یکی از راه حل های محبوب حل این مشکل سقف کشسان است. سقف کشسان بسیار سبک تر از گچ است. همچنین امکان نصب سریعتر را فراهم می کند. سقف کشسان جایگزینی است که ارزش امتحان کردن را دارد. برخلاف سقف […]

28 دسامبر 2021
458

سقف کاذب دامپا

آیا تا کنون نام سقف کاذب دامپا را شنیده اید؟ در واقع باید گفت شما بارها این سقف ها را در مکان های مختلف دیده اید. در این مقاله قصد داریم شما را با این نوع سقف کاذب مزایا و معایب آن همچنین نکات اجرایی نصب سقف کاذب دامپا آشنا شویم. با ما همراه باشید. […]